wtorek, 1 czerwca 2010

parę kartek

tym razem tylko obrazki...
---
darmowy hosting obrazków
---
darmowy hosting obrazków
---
darmowy hosting obrazków
---
darmowy hosting obrazków
---
darmowy hosting obrazków
---

3 komentarze:

 1. znowu piękne kartki, ale motylki naj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sliczne te kartki..Czy ja moge spytac jak Ty je robisz? Bo chcialbo sie nauczyc, tak sliczne sa..

  OdpowiedzUsuń
 3. Poszukaj informacji o technice pergaminowej zwanej potocznie pergamano. Polecam stronę PSSP i Pergaminartu (adresy do stron u mnie w "ulubionych stronach) - tam znajdziesz dużo informacji. Żeby zacząć potrzebujesz kalkę - najlepiej 150. Nie polecam zwykłej kalki technicznej - jest za cieńka, łatwo się rwie przy cieniowaniu. Potrzebne też są narzędzia. Przyznam, że oryginalnymi pracuje się rewelacyjnie. Mają jednak jedną wadę - są drogie. Ja zaczynałam od takich własnoręcznie zrobionych - ktoś pokazywał w sieci narzędzia własne. To wystarczy, żeby spróbować i przekonać się czy chce się tym zajmować, czy nie.
  Dalej już tylko wzór, który odrysowuje się na kalce białym tuszem lub też białym pisakiem. To się cieniuje - dzięki czemu kalka staje się w danym miejscu biała i lekko wypukła. Dalej perforuje - czyli robi się igłą dziurki. Następnie to się wycina. Przykleja na kartonik i kartka gotowa :)
  Wiem, to jest bardzo pobieżnie napisane. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej - napisz na pw - odpowiem w miarę mojej wiedzy :) Powodzenia !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)